تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

اولین رئیس‌جمهور چهارساله ایران

  پایگاه خبری انصارحزب‌الله:  ۱-ان‌شاءالله "روحانی" اولین رئیس‌جمهوری ایران خواهد بود که حکومتش فقط یک دوره طول خواهد کشید! این جمله هم یک آرزوست و هم یک پیش بینی و امیدواریم ریاست محترم جمهور به دلیل این نوشتار تصمیم به تعطیلی نشریه نگیرند!

  ۲- روحانی اولین رئیس جمهور چهارساله ایران است و مقصر اصلی در این ماجرا خود اوست و حلقه اطرافیانی که گرد خود جمع کرده است. روحانی و دولتش نه در جذب مومنین جامعه موفق بوده‌اند و نه در ارضای دنیاطلبان مملکت به جایی رسیده‌اند. نه اقتصاد را سامان بخشیده‌اند و نه غرور و آبروی کشور در محیط بین‌اللملی را حفظ کرده‌اند.

  مردم رشد قیمت خوراک و اجاره و کرایه را می بینند و التماس وزیرامورخارجه روحانی به وزیرخارجه عربستان برای دادن یک وقت ملاقات را، مردم گرانی چندباره گاز و آب و برق و بنزین را می‌بینند و اهانت‌های مکرر کشورهای ذره‌بینی حاشیه جنوبی خلیج فارس به مقامات و اتباع ایرانی را (اخراج دیپلمات ایرانی از بحرین و دستگیری معلمان زن ایرانی شاغل در امارات توسط پلیس دبی)، مردم دعوا و درگیری علنی مشاور رئیس جمهور با وزرای کابینه را می بینند و رکُودی که کمر تولید و بازار را شکسته و ابراز خوشوقتی رئیس‌جمهور از خاتمه رکُود و شکوفایی اقتصادی را، مردم خبر رئیس‌جمهور از ترک خوردن دیوار تحریمها را می‌شنوند و نظر نوبخت (معاون نظارت راهبردی رئیس جمهور)را که تحریمها قطعاً تا یک‌سال دیگر ادامه خواهد داشت و...

  همه اینها در ذهن مردم هست تا خرداد۹۶ و زمان انتخابات ریاست جمهوری و آنگاه همه اینها را باهم جمع و تفریق خواهند کرد و نتیجه آن خواهد شد که شهریور همان سال روحانی باید بساطش را از پاستور جمع کند و جای خود را به دیگری بسپارد!

  ۳- روحانی اگر تاسال۹۶ بتواند بر اریکه قدرت بماند هنر کرده، چرا که تنها رئیس جمهوری است که حلقه اطرافیانش ارتباط او را با کابینه‌اش قطع کرده‌اند و به وزرا هم اجازه دیدار و ملاقات با رئیس‌جمهور را نمی‌دهند! وزرای دولت روحانی مافوق خود "حسین فریدون" را می‌بینند و "ترکان" را و" آشنا"و" نوبخت" و "نهاوندیان" را و توفیق زیارت رئیس جمهور فقط در جلسات کابینه نصیبشان می‌شود آن هم نه در طول جلسات، که جناب روحانی عادت دارند نیمی از اداره جلسات دولت را به جهانگیری بسپارند و خود به کارهای مهمتری (مثل هماهنگی نطقها با متفکرانی مانند قوچانی و آشنا و سریع القلم و....)مشغول شوند!

  دولت روحانی تنها دولتی است (در طول چند دهه اخیر)که رئیس آن حرف وزرایش را درک نمی‌کند و هرکدام حرف خودشان را می‌زنند و راه خودشان را می روند. دولت در دولتی است دولت روحانی!

  دولت اصلی روحانی همان حلقه اول اطرافیان‌اویند و دولت دوم یا دولت فرعی هم همان وزرایی هستند که گاه به گاه نوبخت آنها را به حرف نزدن و مشغول کار خود بودن توصیه می‌کند! (به یاد بیاورید توصیه‌های نوبخت به نعمت‌زاده در موارد گوناگونی که نعمت‌زاده چیزی گفته بود۱۸۰درجه مخالف سیاستهای رسمی روحانی !)

  ۴- دولت روحانی حداکثر ۴ سال دوام خواهم آورد؛ چرا که روحانی تنها رئیس‌جمهوری است که در تریبونها مردم را به نقد "امام مسلمین" دعوت می‌کند (تعبیر از خود ایشان است در افتتاحیه نمایشگاه مطبوعات سال جاری) و مشاور اعجوبه اش(آشنا)رسمی و علنی اعلام می‌کند هر نشریه‌ای که دولت و رئیس جمهور را نقد کند یارانه‌اش کاهش می‌یابد و تنها نشریات و رسانه‌هایی می‌توانند به دریافت یارانه از دولت امیدوار باشند که نقدی علیه رئیس جمهور یا دولت مرتکب نشوند!

  روحانی شهریور۹۶ باید با دفترش خداحافظی کند چون می‌گوید: «نقد لازم و به نفع دولت است اگر دولت اجازه نقد ندهد یعنی مستبد است» اما خودش و حامیانش دهان منتقدان را با سرب مذاب "هیات نظارت" پر می‌کنند و پاسخ منتقدان را با عباراتی مانند بی سواد، بی‌شناسنامه، به درک، جهنمی، افراطی، بدتر از اسرائیلی و... می دهند!

  ۵- روحانی ریاست جمهوری دوره دوم را نخواهد دید؛ چرا که پایگاهی در میان مردم ندارد! (که امیدواریم این حقیقت را در سفر به مازنداران به خوبی دریافته باشد)روحانی و اطرافیانش مردم را بی‌حافظه فرض می‌کنند و بی‌اثر و صرفاً تاثیرپذیر و در این دیدگاه پیرو نگرش "هاشمی"اند که مردم را باید از بالا نگاه کرد و مردم خوبند تا وقتی که برای ما "هورا" بکشند و به نفع ما شعار بدهند و اگر خلاف نظر ما چیزی گفتند یا رای دادند آنگاه نادان‌اند و فریب خورده و متقلب و پوپولیست! و درست به همین دلیل است که به مردم وعده بهبود ۱۰۰ روزه وضعیت اقتصادی می دهند و بعد زیرش می‌زنند!

  به مردم وعده رفع فوری تحریمها پس از برجام می‌دهند و بعد رفع تحریمها را به "شاید وقتی دیگر" حواله می‌کنند و خیال می‌کنند تا قیامت می‌توان ناتوانی در اداره مملکت و خرابکاری در سیاست خارجی و اقتصاد و... را به گردن دولت قبل و بابک زنجانی انداخت! و فکر می‌کنند مردم نمی‌دانند بابک زنجانی‌ها فارغ‌التحصیل مکتب کرباسچی‌ها و سرمایه‌داران چند هزار میلیاردی حامی دولت یازدهم اند!

  ۶- روحانی دیگر در جلب اعتماد مردم موفق نخواهد بود، چرا که مردم ما تاکنون ندیده بودند که فردی در منصب ریاست جمهوری اسلامی ایران و در کسوت "روحانیت" بیاید و در تریبون‌های رسمی علیه امر به معروف و نهی ازمنکر سخن بگوید و سالار شهیدان را به مذاکره و تعامل و سازش با عمر سعد متهم کند! مردم مومن ایران توقع نداشته و ندارند که معاون رئیس‌جمهور بیاید و خواستاررسمی شدن بی حجابی در کشور بشود و ترکیه را الگوی تدین و ترویج دیانت معرفی کند! مردم یادشان نخواهد رفت که رئیس جمهور از دستگیری جاسوسان آمریکایی نفوذی در ساختار دولت و اصلاح طلبان ابراز نگرانی کرد و به هم ریخت!جاسوسانی که حتی نام و نشان آدامس مورد علاقه" روحانی" را می دانستند.

  مردم ما هرچه باشند و هر سلیقه ای داشته باشند از این که رئیس جمهور از دستگیری جاسوسان آمریکا برآشفته و نیروهای امنیتی نظام را با ادبیات خاص خود نوازش کرده،دلگیرند و این دلگیری را در پای صندوقهای رای سال۹۶ نشان خواهند داد! مردم خیلی خوب متوجهند که رئیس جمهور و اطرافیانش لبخند و ادب و دیپلماسی را در برابر خارجیها به کار می گیرند و اهانت و بداخلاقی و چهره عبوس و اخم وتخم شان را برای مردم خودمان و خودیها گذاشته‌اند!

  مردم، گردن کج و زانو زدن و کوتاه آمدن روحانی و ظریف در برابر اروپاییها و آمریکاییها و حاکمان آل سعود و آل نهیان و آل خلیفه را می‌بینند و گردن‌کشی دولت در برابر قانون و قوه قضائیه و منتقدان و حتی رهبری نظام را هم در حافظه هایشان ثبت می کنند! مردم یادشان می ماند که رئیس جمهور آن قدر که علیه قوه قضائیه و رسانه ها و جریانهای سیاسی داخلی با خشونت و تند و تیز موضع‌گیری می کند علیه اسرائیل و آمریکا و آل یهود و... موضع‌گیری نکرده است!

  مردم خوب فهمیده اند که سیاست روحانی برخورد شدید و خشن با خودیها و رفتار آرام و مودب و متین با اجنبی هاست! رفتار روحانی و دولتش مردم را یاد مردانی می اندازد که داد و فریاد و زورگویی شان مخصوص خانه و خانواده است وسر بزیری و لبخند و تحملشان در بیرون از خانه بروز می کند و همین هاست که مردم را وادار می کند در سال ۹۶ به روحانی رای ندهند!

  ۷- خوب یا بد، دولت روحانی را باید دولت مستعجل نامید. دولتی که نه توان چرخاندن چرخ زندگی مردم را داشته و نه اجازه چرخیدن به گردونه هسته‌ای کشور را داده! دولتی که کلید حل تمامی مشکلات را در رابطه با آمریکا و گدایی از کدخدا خلاصه کرده(البته این نظر شخص رئیس جمهور و اطرافیان اوست و الا همه وزرا این گونه فکر نمی کنند.) و آن قدر دیپلماتیک عمل کرده که حتی حاکمان بحرین و امارات هم به خود جرأت اهانت رسمی به ملت و کشور ایران را داده اند!

  دولتی که نه تنها معنی دیپلماسی را نمی داند بلکه آن را مساوی مرعوبیت و گردن کج کردن در برابر اجنبی و تحقیر توان دفاعی کشور می‌داند! جامعه همه اینها را دیده و خواهد دید و پاسخ این همه را پای صندوقهای رای و در قالب «نه» بزرگ به روحانی خواهد داد! روحانی همان‌گونه که در رسیدن به ریاست جمهوری رکورد زد(تنها رئیس جمهوری که با کمترین رای ممکن به قدرت رسید!)در ادامه مسیر هم رکورد را خواهد شکست و لقب اولین رئیس‌جمهور یک دوره ای ایران را به خود اختصاص خواهد داد.اولین رئیس‌جمهوری که فقط یک دوره موفق به جلب اعتماد و رای مردم شد.  منبع:هفته‌نامه یالثارات‌الحسین(ع)


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ چهار شنبه 9 دي 1394 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز جمعه 28 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :159745
 • بازدید امروز :42040
 • بازدید داخلی :2085
 • کاربران حاضر :48
 • رباتهای جستجوگر:410
 • همه حاضرین :458

تگ های برتر